#Akçakoca Haberleri #Gündem

AKÇAKOCA’YA BİR DE BU GÖZDEN BAKIN!

Merhaba Akçakoca, ben Ceren Türkseven Öztürk. Bugün sizlere biz öğrencilerin gözünden, mavisiyle ayrı hayaller kurduran, yeşiliyle ayrı diyarlara götüren, kahve tonlarıyla büyüleyen Akçakoca’yı anlatacağım. Bu doğal güzelliklerinin yanı sıra elbette ki ekonomik, çevresel, kentsel ve bunlar gibi bazı sorunlarımız var.

Biraz bunlara değinecek olursak üniversite öğrencileri olarak büyük bir çoğunluğumuz yurtta kalıyoruz ve yemekhanede yemek yiyoruz. Birçok kez yediğimiz yemeklerden böcek, kıl, kâğıt gibi şeylerin çıktığına şahit olduk. Çok defa şikayette bulunmamız üzerine sonunda yemekhane şefimiz değişti ve sorunumuz giderildi diyebiliriz. Onun dışında yurttan merkeze ulaşımımız biz öğrenciler için bence çok pahalı. Özellikle erkek yurdunda kalan öğrenci arkadaşlarımız her gün okula gidip yurda dönmek zorunda ve günde iki kez otobüs parası vermek durumda kalıyor. Bu ekonomik olarak biz öğrenciler için büyük bir zorluk.

Peki ya ne olacak sokaktaki bu başı boş onca hayvan? Okula giderken, durakta otobüs beklerken, yolda yürürken bir sürü sahipsiz köpekle karşılaşıyoruz. Bazılarımız evet seviyoruz, mama veriyoruz, başlarını okşuyoruz ama çoğumuz korkup kaçıyoruz bu sevimli dostlarımızdan. Bence yetkililer buna da bir el atmalı.

Şimdi gelelim biraz da biz vakit geçirmek için neler yapıyoruz? Biz öğrenciler olarak merkeze genellikle kafelere, okey oynamaya, sahilde yürümeye, alışveriş yapmaya gidiyoruz. Bir zaman sonra bu küçük ilçemizde bunlar da bizi sıkmaya başlıyor çünkü bu aktiviteleri yapabileceğimiz yerler de sınırlı. Akçakoca’da yeterince sosyal etkinlik de yapılmadığından öğrenciler olarak sıkılıyoruz.

Tüm bunlar iyisiyle kötüsüyle birleştiğinde bizim Akçakoca’mızı oluşturuyor. Yaşam yeri geldiğinde zor da olsa biz bunu kendi çabalarımızla eğlenceli hale getiriyoruz. Doğal güzelliklerine diyecek yok tabi. Denizi, ağaçları, tarihi dokuları bu ilçenin göz bebekleri. Burada olduğumuza pişman mıyız, asla. Ama daha gelişmiş bir Akçakoca ister miyiz, kesinlikle!

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir